ZŠ a MŠ Prosetín
ZŠ a MŠ Prosetín

První školní den

Prvňáčkové ve škole

Dne 1. září 2020 jsme s velkou radostí přivítali 16 prvňáčků, kteří se do školy těšili. Čekala je spousta dárků, nové učebnice i krásně vyzdobená třída. Doufáme, že se jim v naší škole bude líbit a že rozzářené oči budou mít po celý školní rok.

Datum vložení: 1. 9. 2020 21:06
Datum poslední aktualizace: 16. 9. 2020 7:35
Autor:

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Sportuj ve škole

sport

Mléko do škol

leko

Zkoumavé čtení

Nová škola o.p.s. - projekt Zkoumavé čtení

Mladí Ladí D-DUR

Mladí Ladí D-DUR

O naší škole

O naší škole

 

Podle nejstarší kroniky se vyučovalo v Prosetíně již roku 1784, ale pouze provizorně. Ve svém domku učil Jan Polanský, který uměl trochu číst, psát a počítat. Jeho syn se v roce 1788 za dobu čtyř neděl vyučil na hlavní škole v Chrudimi a Pardubicích, kde získal vysvědčení jako zkoušený učitel. Od té doby on zastával v obci funkci učitele.

V roce 1821 se začalo pomýšlet na stavbu vlastní školy, ale stavba byla oddálena prodejem panství. Do roku 1834 se vyučovalo v čísle popisném 23, které patřilo Františku Holcovi. Teprve 11. června 1833 byl položen základní kámen školní budově, která byla vysvěcena a odevzdána do používání 17. června 1834.