Jak jsme ladili D-DUR

Jak jsme ladili D-DUR 1

Informace o projektu Mladí ladí D-DUR.

V minulém školním roce jsme s našimi žáky zahájili účast v projektu Mladí ladí D-DUR realizovaného střediskem ekologické výchovy SEVER v Horním Maršově, v Horním Maršově jsme v prosinci 2019 strávili tři úžasné dny naplněné zajímavými činnostmi, které si pro nás připravili lektoři ekocentra SEVER.

Osmáci se v průběhu roku do celého projektu zapojili velmi aktivně, úkoly plnili se zaujetím, vytvořené materiály si zakládali do vlastního portfolia. Během realizace projektu jsme se navzájem lépe poznali, naučili se spolupracovat a komunikovat, přijímat názory a argumenty ostatních, naslouchat jim. Učili jsme se plánovat a promýšlet jednotlivé kroky, vyhledávat informace a pracovat s nimi. Lépe jsme poznali sami sebe, přemýšleli o svých silných a slabých stránkách.

Během celého roku jsme poznávali naši obec, seznámili se i s její historií, a tím si vytvořili k místu, kde žijeme, pevnější pouto. Také jsme získali větší přehled o práci zastupitelů obce, o jejich pravomocích.

Cílem naší účasti v tomto projektu se stalo vybudování workoutového hřiště na prostranství u pošty, náš nápad se setkal s pochopením ze strany obce, zastupitelé v čele s panem starostou nám vyšli maximálně vstříc a s realizací našeho záměru nám jsou velmi nápomocni - tímto bychom jim chtěli moc a moc poděkovat.

Názory a postřehy zúčastněných žáků:

„Líbila se mi myšlenka tohoto projektu. Mohli jsme všichni pracovat na něčem, co se nám líbí a zrealizovat náš "sen", který tu dříve nebyl.  Akorát mě dost mrzí, že jsme proto neudělali ještě o něco víc a nehledali jsme na více stránkách, protože by byl ten železný workout mnohem lepší, škoda.. (mohla po nás zůstat ještě mnohem bombastičtější věc)“

„Co pro vás bylo zajímavé? Pro mě bylo zajímavé zkoumat Horní Maršov.
Co se vám líbilo? Líbilo se mi dělat projekt D-Dur a spousta aktivit.
Naopak nelíbilo? Všechno se mi líbilo, takže nic.“

„Bavilo mě, že když jsme se o tomto projektu dozvěděli, tak jsme měli mnoho nápadů, co vybudovat a tak, ale nakonec to bylo mnohem těžší, než to vypadalo. Dále mě bavily různé hry v přírodě. Nemůžu říct, že by mě něco nebavilo, protože mě asi, co si vzpomínám, bavilo vše.“

„Byl pro mě zajímavý pobyt v Horním Maršově. Myslím, že jsme se tam všichni více sblížili. Líbila se mi spolupráce při plnění zadaných úkolů.“

„Projekt Mladí ladí D-DUR se mi líbil, naučili jsme se navzájem více poslouchat. Ráda jsem pracovala ve skupinkách, kde jsme se museli navzájem všichni dohodnout, což si myslím, že se nám docela dařilo. Jsem skutečně ráda za tuto novou zkušenost, moc děkuji.“

„Projekt Mladí ladí D-DUR se mi líbil, dozvěděla jsem se nové věci a získala jsem i nové zkušenosti. Líbilo se mi, že se zapojili všichni a hezky jsme spolupracovali. Jsem ráda, že jsme měli možnost se zapojit do projektu.“

„Líbilo se mi zapojení všech, domlouvání se na něčem, co budeme ukazovat lidem, že jsme to postavili my, poznání nových věcí, zážitek z výtvoru.
Věci, které se mi nelíbily:
Korona, že jsem nemohl jet do Maršova, nefunkčnost odkazu na sdílecí setkání.“

„Moc se mi líbilo to barevné puntíčkování po mapě, zjistila jsem tak, jaká místa mají prosetínští obyvatelé rádi a jaká nemají nebo která jim přijdou nebezpečná.
Také se mi líbil výlet na Horní Maršov. Hry, co jsme hráli, byly zábavné. Naopak se mi moc nelíbilo chození po Maršově s těmi papíry.“

„Líbil se mi pobyt v Horním Maršově.
Jednání s panem starostou a místostarostou byla velmi vstřícná.
Výběr místa pro workout je dobrý, líbí se mi workoutová sestava.“

„Líbilo se mi, že jsme podíleli na zvelebení obce.
Líbilo se mi v Maršově, ale nechutnalo mi jídlo.
Bylo to zajímavé.“

Datum vložení: 2. 12. 2020 9:15