Pověsti poněkud jinak

Pověsti poněkud jinak 1

Divadelní představení v Chrudimi.

Ve středu 15. května navštívili žáci 4. a 5. třídy Divadlo Karla Pippicha v Chrudimi. Zde jsme zhlédli úsměvné a poučné pásmo „Pražské pověsti aneb Pohádky ze staré Prahy“. Strávili jsme příjemné chvilky ve společnosti herecké dvojice - Evy Hruškové a Zdeňka Rohlíčka, kteří nás poutavě provedli vybranými pověstmi a zároveň tak místy Starého i Nového Města pražského. Humornou formou, ve které figurují jako historik Alois Jirásek a jeho maminka, přiblížili dětem příběhy Horymíra a jeho věrného koně Šemíka, vznik Pražského hradu a další události slavné Prahy včetně Golema či smutného konce studenta, který přespal v tajemném Faustově domě. Oba herci nás aktivně zapojili do samotného děje i melodických písniček.

Divadlo jsme opouštěli plni příjemných zážitků a díky představení se o to více těšíme na náš brzký výlet do Prahy.

Datum vložení: 15. 5. 2024 19:00
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2024 17:41