Zasedání školního parlamentu – únor

Více informací zde

1. Hodnocení akcí a kontrola plnění úkolů za měsíc leden:

• Žáci 1. stupně navštívili VČD v Pardubicích představení „Budulínek z hudebky“, dětem se pohádka moc líbila.
  • Zapojení se do projektu „Celé Česko čte dětem“ – tentokrát předškolákům předčítali žáci 8. třídy T. Bakešová, K. Malinská, N. Veselá a K. Benešová. Děkujeme!
  • Proběhl turnaj v dámě. Je škoda, že se žáci druhého stupně zapojili opravdu v malém počtu a osmáci se nezúčastnili vůbec. Z třídních kol postoupili vždy dva nejlepší hráči do školního kola. V mladší kategorii soutěžilo 10 dětí, starších účastníků školního kola bylo 6. Umístění žáků ve školním kole (1. – 5. třída): 1. MÍSTO Lukáš Slanina, 2. MÍSTO Jakub Uchytil, 3. MÍSTO Filip Zelenka. Umístění žáků ve školním kole (6. – 9. třída): 1. MÍSTO:  Radim Tomášek, Radim Kopiště, Valérie Pokorná (stejný počet výher). Všem srdečně blahopřejeme.
  • Pedagogická rada zhodnotila prospěch a chování žáků za 1. pololetí školního roku:

CHOVÁNÍ  – na 1. stupni byli z chování napomínáni 2 žáci (loni 1 žák), pochvalu třídního učitele dostalo 55 žáků (loni 29)!!!!

•  na 2. stupni bylo napomínáno třídním učitelem 6 žáků (loni 1), důtku třídního učitele obdrželo 5 žáků (loni 4), důtku ředitele školy 2 žáci (loni 1) a pochvalu třídního učitele dostalo 14 žáků (loni 16);  sníženou známku z chování neměl nikdo (loni také ne)

PROSPĚCH – na 2. stupni neprospěl jeden žák (loni 2)

ABSENCE – nejméně zameškaných hodin na žáka měla 4. třída –  26,28 hodin, nejvíce zameškaných hodin na žáka měla 9. třída – 57,19 hodin

2. Připravované akce na měsíc únor:

• Návštěva divadelního představení „Král jelenem“, preventivní přednáška a film o nemoci AIDS, návštěva Ekocentra Paleta, lyžařský výcvik v Hlinsku – 2. st.
  • Osmáci a deváťáci se ve čtyřech dvouhodinových lekcích budou připravovat na soutěž „Právo pro každý den“.
  • Pokračuje předčítání v MŠ. Předškolákům budou v únoru předčítat PÁŤÁCI!
  • Soutěž ve skákání přes švihadlo – pravidla budou předána do každé třídy, ze třídních kol postoupí vždy dva žáci s nejvyšším počtem přeskoků do kola školního.
  • Příprava na soutěž ve šplhu – je v kompetenci pedagogů 1. stupně (dohled v tělocvičně o velké přestávce).
  • Další zasedání šk. parlamentu bude v pondělí 4. 3. v infocentru 5. h – vše podle plánu akcí na nástěnce vedle ředitelny.

3. Noc s Andersenem

• Celoroční čtenářská soutěž v tomto školním roce bude ukončena v pondělí 11. 3. (platí – kdo nepřečetl žádnou knihu, nemůže se zúčastnit NsA).
  • NsA proběhne v pátek 3.
  • Na chodbě v přízemí bude postupně vyvěšován komiksový příběh Robinsona Crusoe spolu s otázkami k příběhu. Za správné odpovědi odevzdané v ředitelně získá čtenář body do celovečerní hry.
4. Připomínky, návrhy a náměty pedagogů a ze tříd:
  • Pokračování ve sběrových akcích (pomerančová kůra, vysloužilé elektrospotřebiče a vybité baterie, starý papír, kuchyňský olej), vyhodnocení proběhne v měsíci červnu.
  • Připomenut zákaz manipulace se žaluziemi a regulačními ventily od topení.
  • Opětovná připomínka zdravení všech dospělých osob; zdravení, slušné požádání a poděkování za oběd ve ŠJ; přísný zákaz vstupu na staveniště!!!!
  • Charita Život dětem – poděkování patří všem, kteří přispěli na pomoc vážně nemocným a handicapovaným dětem v celé České republice.
5.Úkoly:
  • zjistit o jakou večeři na NsA mají děti zájem
  • dodat návrhy barev na jarní „ barevný týden“
  • zorganizovat soutěž ve skákání přes švihadlo
  • požadavky, návrhy a náměty ze tříd na příští schůzku ŠP
  • seznámit s tímto zápisem třídní učitele a žáky ve třídě
  • dohlédnout spolu se službou na pořádek ve třídách, zalévání květin
Datum vložení: 11. 2. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 10. 2020 19:18