Zhodnocení školního roku 2021/2022

informace zde

Ve středu 29. 6., den před rozdáváním vysvědčení, se sešli všichni pedagogové a žáci naší školy v tělocvičně na společném setkání. Nejprve se představily děti z mateřské školy s milým vystoupením. Jejich písničky, zejména ty anglické, nezůstaly bez odezvy starších kamarádů.

Následovalo úvodní slovo p. ředitelky, ve kterém zhodnotila výsledky žáků za pololetí školního roku.

V další části programu jsme mohli obdivovat taneční vystoupení dětí ze školní družiny pod vedením vychovatelek Jany Šiklové a Veroniky Marboe, po kterém se v lítem boji utkali finalisté soutěže „O násobilkového krále“. Za mladší žáky vybojovala titul žákyně 5. třídy Sára Dostálková. Násobilkovým králem starších žáků se stal Radim Kopiště z 9. třídy. Ohodnoceni byli také žáci, kteří jsou zdatní nejen v násobilce, ale v logickém uvažování a matematice obecně dosahují nadprůměrných výsledků. Ríša Kopiště obsadil 5. místo v okresním kole Pythágoriády, jeho starší bratr Radim vybojoval v krajském kole Logické olympiády úžasné 7. místo.

Třídní učitelé ve spolupráci s ostatními pedagogy zhodnotili v jednotlivých třídách chování, píli i snahu žáků za celý školní rok a zvolili ve svých třídách nejlepší žáky. Vybráni byli Matěj Dopita, Michal Fiala, Marie Šiklová, Eliška Vychroňová, Sára Dostálková, Sandra Horváthová, Vojtěch Remeš, Aneta Benešová a Vojtěch Hromádko. Ve školní družině nejaktivněji pracovaly Adélka Modráčková s Natálkou Drncovou a p. vychovatelky neopomněly zhodnotit průběh celoroční družinové hry. Malým dárkem byl oceněn také Vojta Novák za zvládnutí všech, pro něho jistě velmi náročných úkolů.

Naše škola se každoročně zapojuje do celoročního sportovního projektu Sazka olympijský víceboj, kde žáci plní disciplíny na rozvoj sportovní všestrannosti. Stříbrný odznak všestrannosti v tomto projektu získali Vojta Remeš a Eliška Pecinová ze 7. třídy, Filip Vodvárka z 8. třídy a Magdaléna Chaloupková z 9. třídy, která byla také vyhodnocena jako nejlepší sportovkyně.

Žáci se účastnili mnoha dalších soutěží, olympiád a aktivit. V branném závodu K. Kněze obsadili v kategorie mladších žáků 3. místo František Remeš, Zuzana Čechlovská, Zuzana Vostrčilová, Eliška Vychroňová, a Klára Zelenková. V kategorii starších žáků získali 2. místo Radim Kopiště, Patrik Tomášek, Ondřej Ťopek, Mark Vít a Vojtěch Remeš.

V testování SCIO žáků 7. tříd měl Tadeáš Pauliš v obecných studijních předpokladech třetí nejlepší výsledek a Štěpán Vychroň v matematice dokonce druhý nejlepší výsledek mezi žáky 7. tříd celého Pardubického kraje.

Následovalo vyhodnocení sběrových akcí a předání udělených pochval za reprezentaci školy či práci nad rámec běžných žákovských povinností.

• Ve sběru pomerančové kůry se na 3. místě umístil Matěj Dopita (4,09 kg), 2. místo obsadil Petr Hrníčko (6,4 kg) a 1. místo získal Patrik Tomášek (7,05 kg). Mezi třídami usušila nejvíce pomerančové kůry, a to 8,45 kg na žáka, devátá třída!
  • Ve sběru starého papíru se na 3. místě umístil Patrik Tomášek (158,6 kg), 2. místo obsadil Adam Pospíšil (195,5 kg) a na 1. místě se umístila Sofie Černá (237,9 kg). Mezi třídami donesla nejvíce starého papíru, a to 18,031 kg na žáka, třetí třída!

P. kuchařky nezapomněly na nejlepší strávníky tohoto školního roku, kterými se stali Agátka Sodomková z 2. třídy, Tomáš Lédl ze 3. třídy a David Popilka z 5. třídy.

Po slavnostním vyhodnocení čekalo žáky příjemné překvapení. Své umění nám předvedlo smyčcové kvarteto ve složení Daniela Jedlinská, Kája Procházková, Nela a Honzík Sojkovi. Všem dnešním účinkujícím patří za předvedené výkony náš obdiv a poděkování.

Na závěr společného setkání jsme si za doprovodu p. uč. Hrníčkové zazpívali naši „Prosetínskou školní hymnu“ a poté již p. ředitelka poděkovala pedagogům i všem dalším pracovníkům školy za jejich celoroční práci a popřála všem, aby si pořádně odpočinuli a načerpali síly do nového školního roku.                                                                                                                                                                                                                                                                                             I. Volfová

Datum vložení: 29. 6. 2022 15:39
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2022 15:05