Organizace dne

6.15 – 8.00 hod.

• scházení dětí
  • ranní hry dle volby a přání dětí

8.00- 9.45 hod.

• motivace a plánování denních činností
  • vzájemné sdělování zážitků
  • ranní cvičení, hygiena, svačina
  • didakticky cílené činnosti – řízené i spontánní hry, skupinové i individuální
  • jazykové chvilky, smyslové a námětové hry
  • pokračování v ranních činnostech
  • hry dle volby a přání dětí

9.45 – 12.15 hod.

• příprava na pobyt venku
  • pobyt venku
  • hygiena, oběd

12.15- 14.00 hod.

• hudební chvilka, čtení nebo  vyprávění pohádek
  • odpočinek

14.00- 16.15 hod.

• hygiena, svačina
  • hry a činnosti dle přání dětí
  • individuální práce s dětmi
  • předávání dětí rodičům

Tento režim lze přizpůsobit potřebám dětí, nechat je dohrát si. Děti se mohou kdykoliv napít připraveného čaje nebo si zajít na WC.

Hlavní řízená činnost může probíhat i na zahradě či mimo prostory MŠ, je-li v plánu např. vycházka či výlet (v souladu s ŠVP). Součástí dopoledních činností jsou i divadelní a hudební představení.