Využití počítačů v běžném životě

Obsahem tohoto nepovinného předmětu je osvojení si základních počítačových dovedností, který je rozčleněn do pěti základních celků.

1. Základní dovednosti – možnost využití počítačů v běžném životě, seznámení se s PC, jeho části, korektní zapínání, vypínání, pohyb myší, vytvoření vlastní složky, ukládání dokumentů

2. Grafický editor Malování – užití základních nástrojů – jednoduché kreslení, automatické tvary, úsečka, guma, plechovka, křivka, změna barvy, kopírování, převracení

3. Textový editor MS Office, Word 2010 – pohyb v textu pomocí myši i kurzorových šipek, mezerník, Delete, Back Space, Caps Lock, přesunutí textu, přesunutí obrázku, změny v textu – barva, velikost a typ písma, orientace stránky, zarovnání textu, kurzíva.

Tvorba jednoduché tabulky – počet sloupců, řádků, změna velikosti, zarovnání buněk, odstranění části tabulky.

Kopírování textu v jednom okně, mezi dvěma okny, kopírování obrázků – vyhledávání, změna velikosti, způsob obtékání textu, použití Klipartu, použití kalkulačky, numerická klávesnice.

4. Internet – bezpečnostní pravidla pro práci na internetu, kyberšikana, vyhledávání a zpracování informací, využití slovníku, použití e-mailu – vytvoření mailové adresy, odeslání pošty, přiložení přílohy,prezentace informací.

5. Ostatní –  souhrnné práce využitelné pro osobní nebo školní potřebu – vizitka, pracovní listy, plakáty, pozvánka atd.

Autoři dětských knížek

Autori-detskych-knizek.pdf