Projekt „Umět a znát víc – kvalitněji do života II“

Cílem projektu je podpoření vzdělávání žáků ZŠ a MŠ Prosetín v technických a přírodovědných oborech prostřednictvím doplnění výuky o šest nepovinných předmětů. Schopnost efektivně využívat informační technologie, znalost matematiky, geografie a chemie, schopnost konstruovat spolu se znalostí environmentálních principů hraje v životě člověka významnou roli. Škola je jednou z nejdůležitějších institucí, která by měla tyto schopnosti a dovednosti žáků pomoci si osvojit.

Hlavního cíle bude dosaženo prostřednictvím splnění těchto dílčích cílů:

• Zvýšení zájmů žáků o technicky zaměřené obory.
  • Praktická stránky výuky.
  • Zlepšení schopností žáků v oblasti s informačními technologiemi.
  • Podpořit propojení znalostí žáků z jednotlivých předmětů do jednoho celku.
  • Podpořit tvůrčí potenciál žáků.
  • Podpořit formování pohledu žáků na důležité hodnoty , vztahu k ochraně přírody a realizaci udržitelného rozvoje.
  • Zlepšení image školy jako moderní vzdělávací instituce.
  • Individuální přístup k rozvoji žáků.
  • Vytvoření metodiky pro výuku nepovinných předmětů umožní tyto materiály využívat i v jiných školských zařízeních.

uvod