Oslí ranč

Oslí ranč  1

Oslí ranč

Na tento týden se nám podařilo objednat si to správné počasí, abychom mohli vyrazit na dlouho očekávaný výlet. A abychom si výlet náležitě užili, jeli jsme do Kostelce na „Oslí ranč“ každá třída zvlášť.

Cesta vláčkem byla sice krátká, ale i tak jsme z ní byli nadšeni. V Kostelci nás zvesela uvítal pes Ron, který s námi i celý výlet prožil. Kupodivu jsme se ho nebáli, i když to je pes jako stodola.

Protože nás čekalo spoustu aktivit, posilnili jsme se na venkovním pikniku, a pak už hurá do akce. Strejda Fanda zapřáhl valník a po skupinkách nás traktůrkem vozil za zvířátky. Nakrmili jsme Julču a její maminku Jamajku, sesbírali vajíčka a pozorovali kvočnu a malá kuřátka. U potoka jsme se trochu zchladili stavěním přehrad a tůněk pro rybičky, házením žabek a zdobením kartonových zahrádek natrhanými kytičkami.

Velikou radost jsme měli z obří houpačky. Ohodnotili jsme ji jako mega, mega, mega fantastickou, slovy Adámka: „Lepší než ….......jogurt!“

Další výzvou pro nás bylo splnění „Bobříka odvahy“, kdy jsme překonávali úzkou lávku a mohli se tak vypravit do lesa a stavět tam domečky pro skřítky.

Vyvrcholením programu bylo ozdobení papírových lodiček a jejich vyslání do světa. Z některých se sice záhy po vypuštění staly ponorky, ale nám to radost nezkazilo.

Opravdu jsme se ani na chvíli nenudili, mezi jednotlivými aktivitami jsme hráli fotbal, kreslili křídami, hráli na honěnou a baštili dobrůtky. Všichni jsme se ve zdraví, šťastně unavení a s hlavou plnou zážitků vrátili vláčkem domů.

Velké díky posíláme do Kostelce a velké díky letí i z Kostelce od osliček za to skvělé mlsání, co jsme jim přivezli.

Vaši výletníci

Datum vložení: 4. 6. 2021 16:21