ZASEDÁNÍ ŠKOLNÍHO PARLAMENTU – LEDEN 2019

1. Ledolamka (připravila Barča Vašáková)

2. Hodnocení akcí a kontrola plnění úkolů za měsíc prosinec:

• Prosincové vánoční aktivity si všichni užili, rodičům i široké veřejnosti se líbilo nejen adventní zpívání u vánočního stromu – brr, až na tu zimu, ale moc se povedla vánoční besídka 1. stupně konaná opět ve školní tělocvičně. Na 2. stupni se vydařily také vánoční tvořivě dílny pod vedením lektorů z řad rodičů (celkem 12). Členové parlamentu navrhují výrobek si raději vybírat nežli losovat. Úspěch mělo tradiční vánoční losování i již pátý ročník běhu o vánočního kapra. Předvánoční aktivity jsou nejen milým pohlazením po duši, ale bývají také velmi vyčerpávající, hlavně pro pedagogy. Moc děkujeme a doufáme, že jste během vánočního volna všichni nabrali nové síly potřebné k završení pololetí.
  • Zapojení se do projektu „Celé Česko čte dětem“ – tentokrát předškolákům předčítali žáci 7. třídy M. Pecinová, R. a E. Vašákovy, L. Ťopková. Děkujeme!

3. Připravované akce na měsíc leden:

• Také tento měsíc je plánováno čtení v MŠ – budou předčítat OSMÁCI, návštěva VČD v Pardubicích (pohádka „Budulínek z hudebky“)… – vše podle plánu akcí na nástěnce vedle ředitelny.
  • Uzavírání známek – VŠEM PŘEJEME ÚSPĚŠNÉ UKONČENÍ 1. POLOLETÍ
  • V měsíci lednu vyhlašujeme TURNAJ V DÁMĚ. Podmínky soutěže: turnaj bude probíhat do pondělí 28. 1. 2019;  do školního kola postupují z každé třídy dva nejlepší hráči; školního kolo se uskuteční v úterý 29. 1. ve školní knihovně 4. vyuč. hodinu pro žáky 1. stupně a 5. vyuč. hodinu pro žáky 2. stupně.   (více VIZ PLAKÁT)

4. Noc s Andersenem

• NsA s názvem „Robinsonův ostrov“ proběhne koncem března.
  • Celoroční čtenářská soutěž v tomto školním roce bude ukončena přibližně v polovině března (platí, že odměnu nedostane ten, kdo ve vítězné třídě nepřečetl žádnou knihu).
  • Motivační aktivity před NsA: ve školní knihovně máte k dispozici několik knih od D. Defoa „Robinson Crusoe“; v elektronické podobě jsou knihy vloženy na Z, jedna z verzí je také v angličtině.
5. Připomínky, návrhy a náměty pedagogů a ze tříd:
  • Nezapomínejte zdravit nejen pedagogy, ale také rodiče a další návštěvníky školy!!!
  • Připomínáme také děkování – např. za vylosovanou odměnu v akci „Těšíme se na Vánoce“!!!
  • Byl podán návrh na zařazení „barevného týdne“ ještě na jaře.
  • V dalších měsících je možno podle možností a zájmu dětí zorganizovat soutěž ve šplhu na tyči, turnaj ve vybíjené….
6. Úkoly:
  • ve třídách zorganizovat turnaj v dámě, do 28. 1. nahlásit jména dvou nejlepších hráčů
  • projednat „barevný týden“ a návrhy barev
  • zjistit zájem o soutěž ve šplhu, o turnaj ve vybíjené; zjistit zájemce o organizaci těchto aktivit
  • požadavky, návrhy a náměty ze tříd na příští schůzku ŠP
  • seznámit s tímto zápisem třídní učitele a žáky ve třídě
Datum vložení: 7. 1. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 10. 2020 19:21