Zasedání školního parlamentu – prosinec

Ohlédnutí za uplynulým měsícem:

• Velmi náročné soutěže „Ležácké veršování“ se zástupci naší školy Zuzka Čechlovská a Nikol Grobben zhostili velmi důstojně!! V obrovské konkurenci obdržela Nikol dokonce Cenu poroty. Děkujeme!
  • Zapojení se do projektu „Celé Česko čte dětem“ – v MŠ četli tentokrát šesťáci – B. Vašáková, L. Zdražilová, V. Chlapcová. Děkujeme! Tento měsíc budou předčítat ČTVRŤÁCI.
  • Pokračovaly preventivní programy; proběhla beseda se spisovatelkou J. Vítovou – někteří žáci si dokonce zakoupili knihu; konala se pedagogická rada a schůzky s rodiči tentokrát s velmi vysokou účasti; žáci prvního stupně navštívili výstavu vánočních betlémů v Mrákotíně – určitě stojí za zhlédnutí; VČD pro 2. st. bylo vtipné a líbilo se; děti plnily úkoly týkající se vánočního losování; v neděli se uskutečnilo 1. adventní zpívání
  • V polovině listopadu absolvovali třeťáci a čtvrťáci poslední lekci plaveckého výcviku a odnesli si „Mokré vysvědčení“. Z 37 hodnocených  získali  25 želviček (za 25 uplavaných metrů), 1 kapra (50 m) a 11 delfínů (200 m). Pro příští rok přejeme co nejvíce delfínů.
  • Logické soutěže – Logická olympiáda; Brloh – B. Král, P. Tomášek a R. Kopiště postoupili do malého finále a obsadili 11. místo (úžasné úlohy – podívejte se na brloh.math.muni.cz); Pišqworky – L. Ťopková, M. Friš, O. Vít, V. Slavík a J. Šíma získali v oblastním kole krásné 3. místo. Všem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.
  • V soutěži v technických dovednostech v Chrudimi měli žáci 8. třídy za úkol vyrobit model vodního hamru. B. Král dokončil výrobek s velkým předstihem ve velmi dobré kvalitě a obsadil 1. místo. Účastníkům všech soutěží blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Přestávky:

• O velké přestávce se žáci prvního stupně chodí do tělocvičny proběhnout, zahrát si hru… Nevhodné chování, vulgární mluvení, neuposlechnutí dozoru … je hlášeno tř. učiteli, který stanoví dobu, po kterou má žák zakázáno do tělocvičny chodit. Pokud nenastane zlepšení, zákaz bude platit natrvalo. Pravidlo se osvědčilo.
  • Pravidla jsou daná také pro žáky 2. stupně. Žáci mohou zůstat v určené třídě, ven odcházejí děti v bundách a přezutí, návrat do školy je 15 min. před zvoněním. Někteří nedodržují!!!
  • POZOR! Od pondělí 2. 12. se nebude chodit o velké přestávce do tělocvičny z důvodu nacvičování programu na vánoční besídku, podle počasí mohou děti chodit ven.

Připravované akce na měsíc prosinec:

• Zimní víceboj Hlinsko, čtení v MŠ, environmentální výchova pro osmáky v Horním Maršové, programy Ekocentra Paleta, soutěž o nejlepšího mladého chemika, přednáška o etiketě ……
  • Tradiční vánoční aktivity (návštěva Betlému v Hlinsku, adventní zpívání, mikulášská obchůzka tříd, tvořivé dílny již podruhé pod vedením rodičů, vánoční besídka žáků 1. stupně pro rodiče, třídní besídky, běh o vánočního kapra ….…) – vše podle plánu akcí na nástěnce vedle ředitelny.
  • Účast na vánočním losování byla podmíněna splněním úkolu do úterý 28. 11. Výrobky jsou vystaveny na chodbě v přízemí a jsou opravdu nádherné a nápadité – abychom předešli poničení, je přísně zakázáno se vystavených prací dotýkat. Děkujeme žákům, kteří se do akce zapojili a přejeme jim hodně štěstí při losování odměn (z celkového počtu 157 žáků se zapojilo 96 žáků). Krabičku se jmény dětí vybírají parlamenťáci každý den o velké přestávce.
  • NsA bude motivovaná příhodami Rychlých šípů od Jaroslava Foglara. Využijte vánočních prázdnin ke čtení!!! Přečtěte si Rychlé šípy, Záhadu hlavolamu, Stínadla se bouří, Tajemná Řásnovka. K dispozici ve školní knihovně.
Připomínky, návrhy a náměty pedagogů a ze tříd:
  • Nástěnku šk. parlamentu smějí upravovat a měnit pouze nástěnkáři – B. Vašáková a K. Slavíková. Noste nástěnkářům vtipy, náměty, co se povedlo…- zapojte se, ale neničte !!!
  • Důrazné připomenutí šetření energií – zhasínání učeben při přesunu tříd, vypínání počítačů pokud na něm pracuji jako poslední, zhasínání na WC a chodbách, zavírání dveří, splachování!!!!
  • Zlepšit chování při čekání na autobus před školou, nepohybovat se v blízkosti komunikace… – v zimních měsících je dlažba kluzká, vozidlům hrozí nebezpečí smyku!!!

VŠECHNY PŘIPOMÍNKY A VÝTKY ŘEŠÍME, DŮSLEDKY PONESOU SAMI ŽÁCI.

4. Úkoly:
  • nezapomenout podle rozpisu přijít o velké přestávce vybrat děti na losování
  • doladit nácvik třídních besídek
  • dodat další nápady a návrhy na činnost o přestávkách (turnaje, hry, soutěže…)
  • požadavky, návrhy a náměty ze tříd na příští schůzku ŠP
  • seznámit s tímto zápisem třídní učitele a žáky ve třídě
Datum vložení: 29. 11. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 10. 2020 20:20